Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm debiutują jako lekkie sedany o mocy 533 KM

Share

Alfa Romeo GTA moniker wraca z powrotem w jeszcze lepszej wersji Giulia Quadrifoglio. GTA to skrót od Gran Turismo Alleggerita, czyli po angielsku „Grand Touring Lightened”. W związku z tym, firma zrzuciła z tego wariantu 221 funtów (100 kilogramów) w porównaniu do istniejącej Quadrifoglio. Sedan może osiągnąć prędkość 62 mil na godzinę (100 kilometrów na godzinę) w 3,6 sekundy. Jeśli szukasz czegoś więcej, firma oferuje również GTAm z dwoma fotelami, sześcio punktowymi pasami bezpieczeństwa i pałąkiem „roll barem”, który jest w pełni legalny na ulicach.

Poza tym, nowa Alfa Romeo Giulia GTA posiada zaktualizowaną wersję 2,9-litrowego silnika twin-turbo V6, który produkuje teraz 533 KM (398 kilowatów), zamiast dotychczasowych 505 KM (377 kW). Spaliny opuszczają pojazd przez tytanowy układ wydechowy Akrapovič z parą okrągłych wylotów w centralnej części zmodernizowanego tylnego zderzaka.

Alfa poprawia komfort jazdy GTA poprzez poszerzenie rozstawu kół przednich i tylnych o 2,0 cale (50 milimetrów). Szersze błotniki pokrywają dodatkową szerokość. Nowe sprężyny, amortyzatory i tuleje unowocześniają zawieszenie, przyczyniając się do poprawy właściwości jezdnych.

Giulia GTA posiada karbonowe elementy maski, dachu, przedniego zderzaka i błotników. Nadwozie wyposażono w aktywny przedni splitter, który powstał dzięki współpracy marki z Sauber Engineering. Z tyłu znajduje się masywne skrzydło na bagażniku i równie duży dyfuzor. Sedan porusza się na 20-calowych felgach o wzorze szprych, które przywodzą na myśl koniczynę. Zewnętrzna część GTAm otrzymała kilka specjalnych elementów, takich jak spory przedni splitter i tylne skrzydło z włókna węglowego.

Wnętrze kabiny GTA zostało pokryte tkaniną Alcantara, obejmującą deskę rozdzielczą, panele drzwiowe, słupki i środkową część foteli. GTAm idzie jeszcze dalej, stosując fotele z włókna węglowego i pokrywając pustą przestrzeń z tyłu Alcantarą. Posiada również szyby z Lexanu zastępujące szyby boczne i tylną.

Dla 500 osób, które złożą zamówienie na GTA lub GTAm, przewidziana jest współpraca z ambasadorem marki Alfa, który pomoże im w całym procesie aż do momentu dostarczenia samochodu. Samochody te będą również wyposażone w kaski Bell w barwach GTA oraz pełny strój wyścigowy firmy Alpinestars, obejmujący kombinezon, rękawice i buty. Właściciele będą mogli wykorzystać ten sprzęt podczas kursu w Alfa Romeo Driving Academy.

Informacja Alfy o GTA i GTAm dotyczy na razie tylko rynku europejskiego. Nie jest jasne, czy firma zamierza oferować te modele w innych krajach.

Comments are closed.