Najlepsze rodzinne auto w 2022

Share

Zwycięzca: 2022 Kia Telluride

Wprowadzony na rynek w roku modelowym 2020, trzyrzędowy SUV Telluride jest dostępny z siedmioma lub ośmioma miejscami. Jedyny układ napędowy to 3,8-litrowy silnik V-6 o mocy 291 KM i ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów, które dobrze współpracują z napędem na przednie lub wszystkie koła. Telluride jest stabilny i opanowany, co zapewnia komfortowe zachowanie na drodze podczas długich podróży. Jeśli ta podróż wiąże się z koniecznością przewiezienia dodatkowych zabawek, maksymalny udźwig holowania wynoszący 5 000 funtów powinien się przydać.

Na rok 2022 Telluride otrzymał kilka ulepszeń, aby zachować świeżość i zwiększyć swoją atrakcyjność. Kia zaktualizowała kratę i przeprojektowała oznaczenia, a niższe poziomy wykończenia zyskały dodatkowe wyposażenie standardowe, w tym większy 10,25-calowy ekran dotykowy i zaawansowane technologie bezpieczeństwa, przy czym bezpieczeństwo jest jednym z obszarów, w których Telluride już błyszczy.

Telluride uzyskał najwyższe oceny wytrzymałości na zderzenia od Insurance Institute for Highway Safety, a wyposażenie standardowe obejmuje automatyczne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych, adaptacyjny tempomat z funkcją stop-and-go, wspomaganie utrzymania pasa ruchu, układ kierowniczy centrujący pas ruchu, wykrywanie martwego pola z hamowaniem i interwencją kierownicy oraz ostrzeganie i interwencję w przypadku ruchu poprzecznego z tyłu. Rodzice docenią dwa inne standardowe elementy bezpieczeństwa: system Rear Occupant Alert, który wykorzystuje czujniki do ostrzegania kierowców o pasażerach pozostawionych z tyłu, oraz system Safe Exit Assist dla tylnych siedzeń, który wykorzystuje radar skierowany do tyłu, aby wykryć nadjeżdżający ruch i zapobiec otwarciu tylnych drzwi w przypadku wykrycia zbliżającego się pojazdu lub roweru.

Telluride wypadł również dobrze w naszym teście foteli samochodowych dzięki dużej ilości miejsca i wystarczająco łatwym zaczepom Latch w drugim i trzecim rzędzie. Dostanie się do trzeciego rzędu jest również łatwe dzięki funkcji przesuwania foteli w drugim rzędzie za pomocą jednego przycisku. Trzeci rząd nie jest też złym miejscem, z przestrzenią przyjazną dla dorosłych.

Wszystko to oraz fakt, że SUV jest bardzo wartościowy – Kia Telluride 2022 jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo opcji na zatłoczonym rynku – zrobiło na redakcji Portalu Motoryzacyjnego wrażenie na tyle duże, że przyznano mu tytuł Rodzinnego Samochodu Roku 2022.