Najszybsze auta na świecie w 2022 roku

Share

Który samochód jest tak naprawdę najszybszym samochodem na świecie? Przeczytaj naszą listę 5 najszybszych samochodów świata w 2022 r.

5. Koenigsegg CCR

ko

Prędkość maksymalna = 395 km/h
Moc silnika = 806 KM

Informacje
Produkowany w Szwecji Koenigsegg posiadał wcześniej rekord jako najszybszy samochód świata, ale teraz stracili ten tytuł na rzecz innych szybszych samochodów. CCR to nadal naprawdę szybki samochód, a jego prędkość maksymalna wynosi około 395 km/h. Wyprodukowano jedynie 14 sztuk Koenigsegg CCR.

4. SSC Ultimate Aero

ae

Prędkość maksymalna = 410 km/h
Moc silnika = 1 287 KM

Informacje
Kiedy ten samochód pojawił się na rynku, mówiło się, że samochód może zrobić 0-100 w 2,5 sekundy. Z turbodoładowanym silnikiem o pojemności 6,3 litra i mocy 1287 koni mechanicznych udaje mu się osiągnąć prędkość maksymalną 410 km/h, co jest bardzo szybkim wynikiem, ale nie kwalifikuje go do grona absolutnie najszybszych samochodów, choć jest blisko.

3. Bugatti Chiron

Prędkość maksymalna = 414 km/h
Moc silnika = 1 500 KM

Informacje
Kolejne Bugatti na tej upragnionej liście! Bugatti Veyron przez wielu nazywany jest dziełem sztuki, gdyż uznawany jest za jeden z najpiękniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały. Samochód kosztuje około 2,6 miliona dolarów, a jego prędkość maksymalna wynosi zmierzone 414 km/h. Silnik ma 1500 koni mechanicznych i nawet w tym kontekście musi uchodzić za prawdziwego potwora.

2. Bugatti Veyron Super Sport

bugatti

Prędkość maksymalna = 431 km/h
Moc silnika = 1 200 KM

Informacje
Bugatti Veyron Super Sport ma 1200 koni mechanicznych i ustanowił światowy rekord prędkości dla samochodów. Samochód ten osiągnął prędkość 431,072 km/h, a nazwa ze słowem sport w środku jest jak najbardziej zasłużona, gdyż przywodzi na myśl prędkość. Samochód dostępny jest jako kabriolet oraz jako auto zamknięte, przy czym wersja kabriolet nie jest tak szybka jak model zamknięty.

1. Hennesy Venom GT

Prędkość maksymalna = 434 km/h
Moc silnika = 1 204 KM

Informacje
Samochód ten został opracowany przez Kennedy Space Center w USA i w tym samochodzie zmierzono prędkość 434 km/h. Nigdy jednak nie stał się akceptowalnym zapisem, ponieważ samochód osiągnąć tą prędkąć jednorazowo przy sprzyjających warunkach.