Niemieckie premiery modelowe na wystawie w Tokio

Share

Podczas grudniowej wystawy motoryzacyjnej w Tokio zaprezentowano takie modele jak Audi A1 Sportback i Volkswagen Passat Alltrack, które wzbudziły duże zainteresowanie mediów z branży motoryzacyjnej.

Volkswagen bazując na handlowym sukcesie modelu Passat, postanowił stworzyć wersję auta o nazwie Alltrack, nadającą się do jazdy w lekkim terenie z możliwością holowania przyczepy, która będzie oferować wszechstronność oraz komfort limuzyny. Volkswagen Passat Alltrack zaprezentowany został pierwszy raz na wystawie Tokyo Motor Show (3-11 grudnia). Wprowadzenie auta na rynek plasuje się wiosną przyszłego roku. Ceny na rynku niemieckim rozpoczynają się od 33 450 EUR (wersja z silnikiem 1.8 TSI).

Dla porównania, zwykła wersja VW Passat Variant kosztuje nad Renem od 25 800 EUR.

W kraju kwitnącej wiśni – czyli Japonii, światło dzienne ujrzał także model A1 Sportback, dzięki któremu Audi jeszcze mocniej chce zaistnieć w nowym dla siebie segmencie pojazdów miejskich. A1 Sportback ma długość 3,95 metra, a rozstaw osi wynosi 2,47 metra: te wymiary są takie same jak w trzydrzwiowym modelu. Szerokość (1,75 m) i wysokość (1,42 m) są natomiast większe o 6 mm. W Niemczech ceny na nowy model A1 Sportback zaczynają się od 16 950 EUR (wersja 1.2 TFSI Attraction) oraz od 19 050 EUR (odmiana 1.6 TDI).

Comments are closed.