Mercedes Klasy G w szczytowej formie

Share

Klasa G to produkowana nieprzerwanie od niemal 33 lat seria samochodów Mercedesa, które są konkurencją same dla siebie. Kolejny rok z rzędu czytelnicy magazynu „Off Road” wyróżnili auta tej klasy tytułem Off-roader of the Year 2012 w dwóch kategoriach: Luxury off-roader i Classic. Najnowsza Klasa M, która na rynku motoryzacyjnym obecna jest dopiero od kilku miesięcy zdążyła już zdobyć drugie miejsce w kategoriach Luxury SUV oraz Newcomer.

W świecie aut terenowych Klasa G posiada już status ikony. Od roku 1979 pozostaje stałym elementem gamy Mercedes-Benz, a oferta z tej klasy jest stale rozwijana. Najnowsza propozycja Klasy G jest mieszanka najnowszych technologii ze starannymi wykończeniami i wrodzonych cechach modelu takich jak ekstremalna solidność i wybitne zdolności terenowe.

Rodzina Klasy G obejmuje trzy wersje nadwoziowe: Station Wagon z krótkim rozstawem osi, Station Wagon z długim rozstawem osi, a także kabriolet. Każda z wersji występuje z oszczędnym turobodieslem V6 wyposażonym w technologię BlueTEC o mocy 155 kW (210 KM) i 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego lub z 5,5-litrowym silnikiem benzynowym V8 o mocy 285 kW (388 KM) i 530 Nm momentu.

Chociaż pierwszej egzemplarze trzeciej generacji Klasy M dotarły do klientów dopiero późną jesienią ubiegłego roku, w plebiscycie organizowanym przez magazyn „Off Road” model zdobył już drugie miejsce w kategoriach Luxury SUV oraz Newcomer.

 

Comments are closed.