Czy tak będzie wyglądać Toyota Corolla nowej generacji?

Share

Europejska prasa motoryzacyjna coraz częściej porusza temat premiery nowej generacji modelu Toyota Auris. Według pewnych źródeł informacyjnych, koncern zastanawia się nad możliwością ponownego wykorzystania nazwy Corolla dla nowej generacji kompaktowego hatchbacka, powracając jednocześnie do tradycji sięgającej 1966 roku. Premiera samochodu spodziewana jest jesienią przyszłego roku. Toyota Auris obecnej generacji pojawiła się w roku 2006. Samochód ten został stworzony w Francuskim centrum projektowym ED2 należącym do koncernu.

Dla zwiększenia liczby samochodów sprzedawanych w Europie, Toyota postanowiła zmienić sposób postrzegania popularnego hatchbacka z segmentu C. W wyniku tego powstała nazwa współbrzmiąca nazwami innych modeli Toyoty: Yaris i Avensis, jednocześnie odwołując się do złota – pożądanego i szlachetnego wytworu natury. W innych krajach europejskich takich jak np. Polska koncern zachował jednak stosowaną wcześniej nazwę Corolla, rezerwując ją dla odmiany sedan.

Toyota Corolla pierwszej generacji pojawiła się na rynku japońskim w roku 1966. Podczas prac nad tym projektem postawiono sobie za cel opracowanie pojazdu rodzinnego, który spełniać będzie oczekiwania klientów na całym świecie pod względem jakości oraz funkcjonalności na co dzień. Przez lata założenia te nie straciły nic na swojej aktualności.

Comments are closed.